czwartek, 1 października 2020

Dziewczynka z koszem

Witajcie, kochani!

Dzisiaj pokażę Wam dwie kartki zrobione na zabawę u Izabelki. Tym razem zdjęcie, którym nas inspiruje przedstawia małą, ubogo odzianą dziewczynkę z dużym koszem na plecach.

Moja dziewczynka, schludnie i ładnie ubrana, na pierwszej kartce niesie koszyk wypełniony koniczyną…

… a na drugiej pisankami.

Swoją drogą zdjęcie, które na początku wywołało we mnie smutek i szarpnięcie za serce, potem przyniosło refleksję, czy przedstawiona na nim dziewczynka jest faktycznie nieszczęśliwa. Inna kultura, inna mentalność, inne obyczaje i postrzeganie świata… A może właśnie ma troskliwą i kochającą rodzinę? Szczęśliwe dziecko niekoniecznie musi być modnie i drogo ubrane, z najnowszym smartfonem w łapce, a na plecach nie mające nawet tornistra (bo ten niesie za nim rodzic). Takie dzieci widuję często z racji mojego zawodu i wiele z nich ma smutek i pustkę w oczach. Pozory czasem bardzo mylą. Mam nadzieję, że tak jest również w przypadku dziewuszki ze zdjęcia.

Pozdrawiam Was serdecznie, kochani i do następnego spotkania,
Małgosia

 

66 komentarzy:

 1. Pozory bardzo często mylą, święte słowa... Zadziwiające i zaskakujące jest jednak to jak się między sobą różnimy, czasem aż za bardzo. Prace pięknie Małgosiu! Pozdrawiam! ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo pomysłowa i ładna interpretacja zdjęcia. Pozdrawiam :-).

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta pierwsza dziewczynka(z koszem pełnym kwiatów) wyszła Ci cudowna.
  Oj tak, czasami "biedniejsze" dzieci są dużo bardziej zadbane emocjonalnie niż te z bogatszych domów. Też to zauważyłam w naszym Oratorium.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 4. Małgosiu, obie karteczki śliczne. Tematyka zdjęcia daje wiele do myślenia nad sytuacją samej dziewczynki i jej wielkiego kosza, ale również pojawia się refleksja nad dzisiejszymi dziećmi. Czasem mam wrażenie, że im bardziej ładnie ubrane i takie bardziej "głośne" w środku siebie chcą zagłuszyć ten krzyk o uwagę.

  Pozdrawiam Małgosiu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Małgosiu zdecydowanie zgadzam sie z Twoimi przemyśleniami którymi sie z nami podzielilas:) to nie przedmioty czynią nas szczęśliwymi tylko wspólnie spedzony czas, poświęcona uwaga, ktore tak cieżko spełnić w dzisiejszym komercyjnym i pędzącym swiecie.... karteczki piekne :) usciski !

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj tak pozory bardzo mylą. I ja również zgadzam się Małgosiu z Twoimi przemyśleniami. Dziecko jest szczęśliwe, kiedy czuje się kochane, ma szanującą się, kochającą rodzinę i wie, że zawsze może liczyć na wsparcie rodziców i z każdym problemem do nich się zwrócić. Właśnie dziś przeczytałam że 12 letnia dziewczynka z Kozienic popełniła samobójstwo:((. Aż mi łzy do oczu napłynęły, co to biedne dziecko musiało przechodzić i gdzie byli dorośli, nikt nie widział? Więc i ja mam nadzieję, że dziewczynka ze zdjęcia to tylko takie ujęcie. Małgosiu Twoje kartki są śliczne i cudowne te dziewuszki :)). Buziaki kochana i miłego dnia życzę!

  OdpowiedzUsuń
 7. Śliczne karteczki :). I bardzo mądre przemyślenia, na pewno masz dużo racji. Czasem sądzimy po pozorach, a prawda często bywa całkiem inna niż nam się wydaje.

  OdpowiedzUsuń
 8. Małgosiu, bardzo mi się podoba twoja interpretacja tematu - o wykonaniu już nie wspomnę, bo jak zwykle pięknie.:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękne karteczki Małgosiu.
  W pełni zgadzam się z Twoimi przemyśleniami.
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękne karteczki! Ile osób, tyle różnych interpretacji. Świetny temat!
  Też po pierwszym smutku pomyślałam jak Ty, dziecko modnie ubrane i z najdroższymi gadżetami może być mniej szczęśliwe niż ta dziewczynka.
  Pozdrawiam Gosiu:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Małgosiu, świetnie poradziłaś sobie z tym wyzwaniem. Grafiki z dziewczynką bardzo ładne. Kartki udane. Zestawienia kolorystyczne super. Pozdrawiam, dziękuję za odwiedziny u mnie i miłe słowa.

  OdpowiedzUsuń
 12. faktycznie, jej historia może być całkowicie inna. Często ludzie, którzy nie znają innego życia cieszą się z tego co mają i nie są wcale nieszczęśliwi.
  Piękna interpetacja

  OdpowiedzUsuń
 13. To zdjęcie jest niesamowite,mnie nie daje spokoju jak na nie patrzę.Zastanawiam się jak wygląda życie tej dziewczynki.Twoja interpretacja Małgosiu świetna .Piękne grafiki wybrałaś.
  Uściski.

  OdpowiedzUsuń
 14. Małgosiu, Twoja interpretacja jest wspaniała. Cudne znalazłaś grafiki. Takie kosze mogą nosić wszystkie dziewczynki:) Pomysłem i jego realizacją jestem oczarowana. Kartki piękne, radosne i takie w dawnym stylu, który bardzo lubię. Sama też dumam nad losem dziewczynki z koszem i innych dzieci. Aby radość i miłość mieszkały w małych serduszkach. Obie dziewczynki już w galerii. dziękuję za udział w zabawie i zapraszam do kolejnego odcinka:) Buziaczki

  OdpowiedzUsuń
 15. Małgosiu obie karteczki piękne, świetnie dobrane kolory i śliczne grafiki. Ja też zgadzam się z Twoimi przemyśleniami. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Małgosiu zgadzam się z Toba całkowicie, pieniądze i dobra materialne szczęścia nie dają. A Twoja interpretacja tematu bardzo mi się podoba, zresztą chyba wszyscy biorący udział w tej zabawie interpretują swoje prace na wesoło.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 17. Często dzieci modnie ubrane, czyściutkie, mające wszystko o czym zamarzą są bardzo nieszczęśliwe w odróżnieniu, od ubogich i umorusanych.
  To zdjęcie i Twoje prace pasowałyby do pewnego przysłowia, które o mały włos podałabym w październikowej zabawie. :))
  Podobają mi się Twoje interpretacje. :)
  Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 18. Wspaniała odsłona tej zabawy :) śliczne prace :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Małgosiu super zinterpretowałaś temat. Karteczki są cudne. Uwielbiam kartki z dzieciaczkami. Co do dzieci i ich szczęścia...trudne czasy nastały. Ja jako dziecko biegałam umorusana, zasmarkana po pachy, nie wiedziałam co to telefon, telewizja, laptopy. Ale byliśmy szczęśliwi bo mieliśmy siebie nawzajem-rodziców, rodzeństwo kolegów. Dzis większość dzieciaków ma wszystko co tylko zapragnie ale jak mało mają dobroci w swoich malych serduszkach. Maja mieć i koniec ale czy to da im szczęście w przyszlości? Myśle że nie. Właśnie na fb przeczytałam wiadomość że znajomych syn zginął w nocy w wypadku. I tu wychodzi to że mial wszystko, telefony, pracy żadnej utrzymać nie mógł, rodzice zajęci praca w polu. Zawieźć tyłek mu zawiezli gdzie chciał a jego babcia jak pomagałam w sadzie sasiadowi nawet potrafiła urwać wnusiowi(25l) wiadro, dwa śliwek aby Mateuszek miał na zabawę więcej kasy. Glupota młodości i alkohol i ropieszczenie sprawia dzis że najbliżsi cierpią. Ach serce aż boli, może ta dziewczynka ze zdjęcia pomimo wielkiego kosza jest jednak szczęśliwa. Buziaki😘

  OdpowiedzUsuń
 20. Twoje dziewczynki Małgosiu na pewno nie są smutne - obie karteczki są pełne radości.
  Co do zdjęcia - możemy się domyślać i tworzyć scenariusze bo to scenka wyrwana z kontekstu, z innej rzeczywistości. W każdym razie ta maleńka istotka mocno chwyta za serce. Miłego weekendu!

  OdpowiedzUsuń
 21. Doskonała interpretacja! Piękne prace, choć zdjęcie dziewczynki sugeruje smutny świat, w którym przyszło jej żyć.
  Pozdrawiam Alina

  OdpowiedzUsuń
 22. Obie karteczki są super Gosieńko, choć ta pierwsza bardziej mi przypadła do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Małgoniu obie kartki i w 100% zgadzam sie z Twoimi przemyśleniami- to zdjęcie oczytujemy przez pryzmat swojego życia, kultury i wychowania, a przecież świat jest bardzo różnorodny, tak samo jak i życie w różnych strefach. Buziaki

  OdpowiedzUsuń
 24. piekne karteczki :) Gosiu Pozdrowionka

  OdpowiedzUsuń
 25. Małgosiu, pięknie zinterpretowałaś temat! kartki śliczne i pełne kolorów. Zgadzam się z Tobą że być może pozory mylą! pozdrawiam Kochana serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 26. Piękne karteczki Małgosiu. Dzieci powinny być radosne :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Śliczne Twoje dziewczynki i oczywiście piękne karteczki :) Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Małgosiu, piękne kolejne karteczki!!! Twoje przemyślenia o zdjęciu dziewczynki z koszem są bardzo trafne. Mnie też to zdjęcie chwyciło za serce, później troszkę puściło i przyszły różne myśli. Inny kraj, inna kultura, inne życie. Gorsze, lepsze, nie wiadomo:))

  OdpowiedzUsuń
 29. Bardzo mi odpowiada Twoja interpretacja zdjęcia dziewczynki. Tu są kolorowe, radosne. Tak bym chciła widzieć wszystkie dzieci. Wiem, że to tylko moje marzenie. Małgosiu piękne karteczki zrobiłaś. Uwielbiam Twoje kartki!
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 30. Kartki śliczne, a z tą dziewczynką ze zdjęcia może być właśnie tak, jak piszesz. Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 31. Pomysł, kreatywność wyśmienita, brawo dla Mistrzyni🧡😀🌷

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każde pozostawione słowo...