niedziela, 21 lipca 2019

Niech się wygładzają ściany


Witajcie, kochani!

Wczoraj działania w łazience rozpoczęły się już o 6.30 rano, a oto efekt wstępnej walki z krzywymi ścianami i ściankami:
Dziś w końcu mogłam sobie pospać dłużej:)

I znów kilka odpowiedzi:

Aniu, miałaś rację, plątaniny rur już nie widać. Ale raczej nie ma co liczyć na zakończenie remontu w przeciągu dziecięciu dni, ponieważ sporo czasu zajmie doprowadzenie ścian do jako takiej prostoty. Są tak krzywe, że w niektórych miejscach różnica między górą a dołem wynosi kilka centymetrów. Do tej pory łazienka była tylko malowana, więc nie miało to większego znaczenia, ale pod płytki ściany muszą być równiutkie. A zdjęć łazienki przed chyba nie ośmielę się pokazać – zabytek PRL-u z lamperiami na ścianach, stareńką wanną, umywalką i kibelkiem, które już nawet trudno było doczyścić i rozlatującymi się szafkami.

Magdalenko, współczuję serdecznie, wyobrażam sobie jak trudno musi być funkcjonować osobie chorej na astmę w takim pyle.

Agnieszko, moje mieszkanie też całe woła o remont. Następna w kolejce jest kuchnia, tylko muszę grosza uciułać. A pył faktycznie jest po prostu wszędzie.

Iwonko, staram się być pełna optymizmu i humoru, bo przecież zamartwieniem się i narzekaniem nic nie zmienię – ani remontu nie przyspieszę, ani czyściej od tego nie będzie. A tylko sobie i innym będę życie zatruwać. To ja tak nie chcę.

Poza tym, kochani, dziś niemal cały dzień pada deszcz i jest chłodno, odpoczywam sobie w domu i nastrajam się psychicznie na następny tydzień. Ciekawe jacy jeszcze sympatyczni panowie przewiną się przez moją łazienkę:) Ponieważ w najbliższym czasie nie zapowiada się nic ciekawego, tyko gładzenie ścian, to następem razem pokażę Wam album dla małej Poli. A jako zajawkę wrzucam urodzinową karteczkę dla niej.


Serdeczne uściski,

Małgosia

23 komentarze:

 1. Gosiu trzymaj się dzielnie :) małymi kroczkami do przodu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Małgosiu jak patrzę na Twój remont to zaraz przypomina mi się mój 😊. Ale fajnie widać jak postępy idą do przodu, teraz będzie coraz lepiej. Oj niestety mieszkania wymagają co jakiś czas remontu, szkoda tylko że to takie kosztowne 😔. Małgosiu karteczka jest śliczna ❤ i już czekam na zdjęcia albumu-zapewne będzie cudny 😊. Wakacyjne buziaki posyłam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Z każdym postem widać postępy w pracach łazienkowych.
  Karteczka świetna! Ucztujące koteczki są urocze.
  Pozdrawiam Małgosiu:)

  OdpowiedzUsuń
 4. To zawsze powoli idzie ale zakonczenie bedzie efektowne

  OdpowiedzUsuń
 5. Za remontami chyba nikt nie przepada. Trzeba po prostu zacisnąć zęby i jakoś je przeczekać ;) Czyżbyś miała pokazać nam album kotkowy? :)

  OdpowiedzUsuń
 6. No to już z górki. Teraz będzie pięknieć.
  Uściski Małgosiu:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Powoli do przodu, praca u Was wre! U nas dziś nawałnice, burze, prądu nie mieliśmy pół dnia... Ale już spokojniej ;) Pozdrawiam! ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ale jak już wszyscy fachowcy sobie pójdą, to dopiero będzie pięknie :) Karteczka urocza :) Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Coraz bliżej konca :) a karteczka sliczna :):):)

  OdpowiedzUsuń
 10. Moja łazienka też się aż prosi o remont :)Śliczna karteczka.

  OdpowiedzUsuń
 11. Oj jak ja taki remont łazienki znam od podstaw;) trzymam kciuki za efekt końcowy oby szybko;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Śliczna jest ta kartka dla Poli, a w łazience się dzieje. Pięknie będzie po remoncie. Fajnie że trafiłaś na taka solidną ekipę. Powodzenia Małgosiu , ma być znów upalnie to ściany będą szybko schły.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 13. Małymi kroczkami, ale wszystko posuwa się do przodu. Jeszcze chwila, a będziesz miała śliczną łazienkę. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 14. Trzymaj się. Oby dalej i do przodu.
  A karteczka jest urocza!

  OdpowiedzUsuń
 15. Małgosiu dzieje się i to ciągle na plus. Jak już pierwszy rząd płytek pójdzie to będzie prawie jakby koniec haha. Coraz bardziej wtedy ten remont będzie Cię cieszył bo efekty już bardziej widoczne. Super masz ekipę! Buziaki:-)

  OdpowiedzUsuń
 16. jeszcze troszkę i będzie po remoncie :)
  Piękna kocia karteczka na urodiznki

  OdpowiedzUsuń
 17. Jak najszybciej do finału...

  OdpowiedzUsuń
 18. Łazienka pięknieje z dnia na dzień :)
  Kotkowa karteczka jest cudna.
  Pozdrawiam serdecznie :))

  OdpowiedzUsuń
 19. Karteczka świetna, a od poniedziałku wpadasz do mnie na duży remont.:):)

  OdpowiedzUsuń
 20. Przesłodka karteczka Małgosiu.:) Widać spory postęp prac. U nas przymusowa przerwa w remoncie. Pozdrawiam milutko i życzę wytrwałości Gosiu.

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każde pozostawione słowo...